PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 17 W JAWORZNIE

Nasze przedszkole

Przedszkole nr 17 w Jaworznie zlokalizowane jest w budynku piętrowym, otoczonym dużym ogrodem i bogato wyposażonym placem zabaw. Nasze przedszkole posiada siedem słonecznych sal dydaktycznych oraz nowoczesne i dostosowane dla dzieci łazienki. Sale wyposażone są w kolorowe i estetyczne pomoce dydaktyczne, atestowane meble oraz zabawki rozwijające aktywność dziecka oraz pobudzające wyobraźnię i inwencję twórczą.

W salach znajdują się rozmaite kąciki tematyczne do zabaw oraz kąciki przyrody. Nasze przedszkole posiada salę gimnastyczną ze sceną, na której dzieci chętnie prezentują swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. W celu rozwijania aktywności twórczej dzieci w przedszkolu wdrażane są programy własne nauczycieli.

W naszym przedszkolu, w sposób systemowy rozpoznawane są możliwości psychofizyczne i potrzeby rozwojowe każdego dziecka, a działania realizowane przez nauczycieli są adekwatne do zdiagnozowanych potrzeb i sytuacji dzieci oraz umożliwiają wspieranie ich uzdolnień. Przyjazna atmosfera i właściwe kontakty interpersonalne sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi oraz kształtowaniu postaw społecznych dzieci.

GODZINY PRACY PRZEDSZKOLA: 6.00 - 16.30.